Portal Juniorów ׀ Portal Seniorów
Szybowcowa Kadra Narodowa Aktualności PIĘĆ MEDALI POLAKÓW

Aktualności

PIĘĆ MEDALI POLAKÓW 25/07/2015, 13:13

XVIII Szybowcowe Mistrzostwa Europy - Őcsény 2015 (Őcsény (Węgry): 2015-07-12 - 2015-07-25)

fot.: Dankowski, Jacek

Fantastycznie spisali się nasi piloci rywalizujący pod węgierskim niebem.

 

W klasie otwartej  Łukasz Wójcik (Aeroklub Włocławski) zdecydowanie wygrał zdobywając tytuł Mistrza Europy w klasie otwartej a Adam Czeladzki (Aeroklub Warszawski) uplasował się na drugim miejscu zdobywając tytuł Wicemistrza Europy. Warto dodać, że została przełamana pechowa passa. Ostatni medal w klasie otwartej zdobył Janusz Centka w 1998 roku a tytuł mistrzowski w 1996 roku ten sam zawodnik. Głównym powodem był brak odpowiednich szybowców. Pierwszy raz od wielu lat nasi piloci dysponowali szybowcami o takich samych osiągach jak konkurenci.

W klasie 18 metrowej wygrał Sebastian Kawa (Aeroklub Bielsko-Bialski) zdobywając 6 tytuł Mistrza Europy. Nasz zawodnik obronił tytuł zdobyty dwa lata temu.  Tomasz Krok (Aeroklub Leszczyński) zakończył mistrzostwa na dobrym 4 miejscu.

W klasie Wielomiejscowej Załoga Jakub Barszcz (Aeroklub Orląt w Dęblinie) z Christophem Matkowskim (Aeroklub Białostocki) zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrza Europy. Paweł Wojciechowski i Janusz Centka (obydwaj Aeroklub Leszczyński) po heroicznej walce uplasowali się na dobrym 4 miejscu tracąc do podium zaledwie 9 punktów.

 

Polska wygrała w klasyfikacji zespołowej, zdobywając złoty medal. Prowadziliśmy nieprzerwanie od pierwszej konkurencji

Autor: JD

 

Galeria zdjęć


 
◄ powrót
© 2009 by Szybowcowa Kadra Narodowa Juniorów
Produced by JMC. Powered by Contentia CMS